Japán spicc kutya
Származási ország: Japán
Eredeti feladata: társ
Marmagassága: 30-38 cm , a szukák a kicsit kisebbek
Jelleme
Ez a kutya igen lelkes, játékos és értelmes, a természete visszafogott. Általában eléggé engedelmes és éber. Szeret ugatni.
Társas viselkedése
Rendszerint jól kijön a gyerekekkel. Az idegenekkel szemben többnyire kissé óvatosan viselkedik, de a család barátait hangos ugatással üdvözli. A fajtársaival, illetve a háziállatokkal való együttélése általában nem jár problémákkal.
Szőrzetápolási igénye
A japán spicc szőrzete átlagos mennyiségű gondozást igényel. Noha a fajta szőrzete meglehetősen hosszú, jellege miatt nemigen hajlamos a gubancolódásra. A vedlési időszakban egy kétsoros, ritkán álló fémfogakkal ellátott fésűvel lehet a legkönnyebben eltávolítani az aljszőrzetből az elhalt és kilazult szőrszálakat. Nem szabad túl gyakran fésülni és kefélni, mivel azzal kárt tehetnek az aljszőrzetben.
Tanítása
A japán spicc meglehetősen engedelmes és értelmes eb, s emiatt eléggé gyorsan tanul. Természetesen nevelésében - mint minden más kutyáéban is - nagyon fontos a következetesség . Ha a kutyával forgalmas, városi környéken élnek, ugatási hajlamát mindenképpen tanácsos csökkenteni.
Mozgásigénye
A japán spicc kutya mozgásigénye átlagos, és könnyen alkalmazkodik a körülményekhez. A napi három séta, továbbá a rendszeres alkalmak a póráz nélküli futkosásra és játékra, elegendőek ahhoz, hogy testileg és szellemileg is megfelelő kondícióban maradjon. Általában szeret labdázni és apportírozni is.
Alkalmazásai
Megfelelő felügyelet mellett ez a kutyafajta igen jó eredményeket érhet el a sportokban, például az ügyességi próbákon vagy a labdázásban.
Egyéb: A vidám nihon szupicu éber, de nem csaholó lakótárs, nyugodtabb, mint a német spiccek és nagyon gye-rekszerető. A sarki spiccektől ered, 1921-ben mutatták be először, és 1948-ban állították össze standardját, amely ezt a megjegyzést tartalmazza: "nem lármázhat"!Kategória: Ölebek, házi kedvencek / Japán kutyafajták